Siedziba

Polsad Jacek Korczak
99-300 Kutno ul. Holenderska 14
tel: (24) 254-79-58
fax: (24) 254-14-16

KUBOTA Maszyny Budowlane
tel: 695 923 238

Oddziały

Polsad Jacek Korczak - oddział Łódź
95-030 Rzgów,
ul. Rudzka 35a
tel: (42) 227 86 70,
fax: (42) 227 86 71

Polsad Jacek Korczak - oddział Konin
62-571 Konin
Stare Miasto, ul. Ogrodowa 73
tel: (63) 240 98 23,
fax: (63) 240 98 25

Polsad Jacek Korczak - oddział Kalisz
63-460 Nowe Skalmierzyce, Fabianów ul. Południowa 2
tel: (62) 762 00 02,
fax: (62) 762 00 12


Maxity Electric

Czy samochody elektryczne to przyszłość czy utopia dystrybucji miejskiej? Czas pokazał.


Minęły już ponad dwa lata od momentu wręczenia kluczyków do Maxity Electric dystrybutorowi napoi, firmie Tafanel. Niedawno na liczniku tego pojazdu pojawiła się okrągła liczba 100 000 km. W międzyczasie, Maxity Electric o DMC 4,5 t znalazł kolejnych 20 nabywców.  Ich pozytywne doświadczenia z tą ciężarówką są dla Renault Trucks motorem do dalszych działań w zakresie alternatywnych technologii.


Maxity Electric, pierwszy w pełni zasilany energią elektryczną pojazd zaprojektowany przez Renault Trucks i wprowadzony na rynek w 2010 roku, ma na swoim koncie już 100 000 km. Przez ostatnie dwa lata na drogi wyjachało 20 takich pojazdów, a opinie ich właścicieli są bardzo pozytywne.
"Dzięki dużej ładowności, kompaktowym rozmiarom, szerokim zastosowaniom oraz wydajności, Maxity Electric stale utwierdza mnie w przekonaniu, że jest obecnie najlepszym pojazdem na rynku, który dostarcza naszym klientom usługi niczym nie odbiegające od usług oferowanych przez dostawców korzystających z tradycyjnych pojazdów. ", mówi Nicolas Morisse, Dyrektor Naczelny Greenway Services. W skład jego floty wchodzi w tej chwili 10 Maxity Electric operujących na terenie Paryża. Dla tej młodej firmy, oferującej dostawy przy użyciu pojazdów elektrycznych, Maxity Electric to furtka to sukcesu. “Dzięki tej ciężarówce możemy obiecać klientom, że nasze usługi są przyjazne dla środowiska, a to dla nich bardzo istotny argument” dodaje.   
Pozostali klienci także mają szereg pozytywnych doświadczeń z Maxity Electric. “To idealny pojazd na paryskie drogi!” mówi François Ghiotti, Dyrektor GF Service, którego firma od kilku miesięcy używa tego modelu na terenie francuskiej stolicy, dostarczając produkty klientom ze słynnej, ósmej dzielnicy. “Zwrotność, ładowność i odpowiednie rozmiary to cechy, dzięki którym Maxity Electric swobodnie porusza się w zatłoczonym Paryżu” wyjaśnia Ghiotti. “Co więcej, ponieważ jest niezwykle cichy, zastanawiamy się nad wprowadzeniem nocnych dostaw, które z pewnością zwiększą naszą efektywność” dodaje.

Niezawodna i wydajna technologia
Maxity Electric zostało wyposażone w asynchroniczny silnik elektryczny, który w porównaniu z silnikiem spalinowym o podobnej mocy jest znacznie prostszy w obsłudze. Najnowszej generacji baterie litowo-jonowe można naładować zaledwie w 8 godzin. Przy w pełni naładowanych bateriach Maxity Electric może przejechać dystans około 100km. Brak jakichkolwiek skarg ze strony klientów potwierdza ich niezawodność.
Furtka do sukcesu

Czasami Maxity Electric pomaga przewoźnikom w zdobywaniu rynku. Tak było w przypadku firmy Transport Rivals, działającej na terenie południowo-zachodniej Francji od 1965 roku. Przewoźnik ten chciał uzyskać dostęp do centrum historycznego miasta Albi, wpisanego na listę UNESCO, w którym zaopatrywałby miejscowe sklepy przy pomocy Maxity Electric. Ponieważ władze miasta przykładają dużą wagę do poziomu hałasu oraz spalin wydzielanych przez pojazdy, firmie udało się podbić tamtejszy rynek.  Jak do tej pory, pojazd należący do Transport Rivals ma na liczniku 5000 km. “Jesteśmy pod wrażeniem tej technologii” mówi Dyrektor Generalny, Eric Rivals. “Kiedy zdecydowaliśmy się na zakup Maxity Electric, naszym priorytetem była wydajność. Jak do tej pory nie zauważyliśmy żadnej różnicy między tym modelem a pozostałymi pojazdami z naszej floty wyposażonymi w silnik spalinowy”.

Idealny w centrum miasta
Przy nośności ramy 2 t i kompaktowym wymiarom, Maxity Electric posiada te same walory co Diesel słynący ze swojej wydajności w środowisku miejskim. Elektryczny silnik nie wytwarza  żadnych spalin zanieczyszczających atmosferę, w tym CO2. Dodatkowo, taki rodzaj silnika osiąga maksymalny moment obrotowy już w momencie ruszania, dzięki czemu jazda jest znacznie płynniejsza i przyjemniejsza.

Od 2010 roku Maxity Electric jest eksploatowany przez firmy dystrybucyjne, prywatnych kierowców, lokalne władze, a swego czasu służył nawet jako mobilna biblioteka. W ciągu tych dwóch lat udowodnił, że jest pojazdem nie tylko ekonomicznym i przyjaznym środowisku, ale także niezawodnym, który może śmiało konkurować z pojazdami wyposażonymi w silniki spalinowe. W najbliższych latach, Renault Trucks planuje wprowadzić Maxity Electric na rynek hiszpański oraz do krajów Beneluxu.


2013-03-21

 

Powrót (Back)